Konstrukce domů

Kvalitní německé sušené řezivo KVH | Dvojitá izolace | Skvělý tepelný odpor | Protipožární vlastnosti

Vnější obvodová stěna: Tloušťka stěny = 26,5 cm
Deska FERMACELL 12,5 mm, proti požární deska
Sušené německé jehličnaté dřevo KVH 60 x 140 (vlhkost pod 14 %)
Nosníky 4- stranné hoblované se zkosenými hranami
Vlna minerální ROCKWOOL 140 mm, nehořlavá wg.PN s nízkým faktorem vedení tepla λD=0,036 W/mK.
Deska FERMACELL 12,5 mm
Fólie paroizolační
Polystyrén 100 mm
Lepidlo na bázi syntetické živice aplikované způsobem umožňujicím mikroventilaci budovy
Síťka
Omítka akrylátová
Součinitel prostupu tepla obvodových stěn je K = 0,18 W/m2K (pro srovnání, zeď keramických dlaždic s tloušťkou 50 cm - K = 0,34), poskytuje významné snížení nákladů na vytápění domu.

Vnitřní stěna nosná/ rozdělení
Celková tloušťka stěny = 10,5 cm
Deska FERMACELL 12,5 mm umožní izolaci hlukovou i protipožární
Dřevěná konstrukce z jehličnatého dřeva KVH 60 x 80 Nosníky 4-stranné,hoblované se zkosenými hranami.
Vlna minerální 50 mm umožní protihlukovou a protipožární izolaci ( třída hořlavosti A1- nehořlavý)
Deska FERMACELL 10 mm , zabezpečuje protipožární izolaci
Stropv Celková tloušťka stropu = 7 cm
Nosníky konstrukce ze dřeva KVH 60 x 80 Nosníky 4- stranné ,hoblované se zkosenými hranami.
Minerální vlna ROCKWOOL 200 mm umožní protihlukovou a protipožární izolaci ( třída hořlavosti A1- nehořlavý)
Fólie paroizolační
Deska FERMACELL 10 mm zajišťuje protipožární izolaci
Střecha
Střešní krytina ( dle výběru )
Dřevěné latě impregnované 40/40 mm
Dřevěné kontralatě impregnované 60/30 mm
Střešní fólie Krovy dřevěné,trámy dřevěné KVH 60 x 140 mm
Dřevo je sušené, čtyřstranně zkosené
Charakteristika použitých materiálů ke stavbě domů
Sádrovláknité desky FERMACELL 12,5 mm

Desky FERMACELL jsou ideálním materiálem pro realizaci jednotlivých konstrukčních prvků na suchou technologii. Udrží teplo a nepropouští zimu. Poskytují tepelnou a zvukovou izolaci. Jedná se o desku k univerzálnímu použití, která kombinuje vlastnosti mnoha desek: deska neobvyklé stability desky pro místnosti se zvýšenou vlhkostí protipožární deska Fermacell - výhody Zdravé klima v místnosti. FERMACELL desky se skládají ze sádry a papírových vláken . Bez jakéhokoliv pojiva. Jsou ekologicky nezávadné. Extrémně vysoká stabilita: FERMACELL desky jsou důkladně vyztužené vlákny.Homogenní struktura desek umožňuje vysokou stabilitu a jsou velmi odolné proti mechanickému namáhání. Odolné vůči extrémně vysokému zatížení np. 50 kg np. 30 kg na šroub, np. 17 kg na hák na obrazy Desky ohnivzdorné Použití desky FERMACELL o tloušťce 10 mm umožňuje realizaci konstrukce ohnivzdorné třídy F 0,5 a F 2 (dle BS Desky jsou ideální pro použití v bytech nebo domech nebo místnostech různé vlhkosti, jako jsou koupelny, kuchyně atd. Zvuková izolace: Preferovaný poměr odolnosti proti pronikání vodní páry a dobré pohlcování zvuku vytváří ideální kombinaci pro pohodlné bydlení.

Fólie parovzdorná: Používají se jako ochrana pro vnitřní domácí konstrukce a izolace proti vlhkosti z vnější strany. Mají velmi nízkou propustnost vodních par - asi 0,5 g / m kw./24h. Jejich tloušťka dosahuje 0,2 mm a je nejvhodnější aplikovat fólie tloušťky, jaké je obvyklé - na rozdíl od fólií tenkých, mají příslušné certifikáty a technická schválení. Fólie jsou uspořádány ze strany vytápěných prostor mezi tepelnou izolací a sádrokartonových desek, tak, že pára nevnikne na vnitřní stranu střechy a stěny. KVH konstrukce z masivního dřeva Konstrukce stěn je vyrobena z hranolů z jehličnatého dřeva Smrkové prefabrikované dřevo KVH třídy C24 - to je trvanlivé dřevo, pružné, odolné vůči povětrnostním měnícím se podmínkám. Dřevo je podrobeno procesu sušení, tím vznikne vlhkost menší než 14%,což eliminuje vznik plísní a hub, během sušení jsou zabity larvy hmyzu, a zcela zastavuje degradaci. Sušené trámy se opticky nebo mechanicky třídí dle předem definovaných tříd. Ve stejnou dobu se odstraní všechny nedostatky dřeva, jako jsou velké suky, bordury, které jsou automaticky označené a odřezané. Na koncích trámu různé délky, jsou frézované vzájemně propletené klíny, které jsou lisované a slepené, toto je jedna z nejbezpečnějších a nejmodernějších metod. KVH - výhody Elementy vazby jsou zbavené vad , které má surové dřevo - Odolává biologické korozi, hořlavost a kroucení a zdeformování. Vzhledem k sušárně není potřeba žádné chemické ochrany dřeva a mikroklima s KVH účinky, je na lidské zdraví prospěšné. Nejvyšší kvalita je zaručena vlastní kontrolou a vnějším dohledem na výrobu.

Minerální vlna - ROCKWOOL Skelná minerální vlna Rockwool je přírodní produkt, anorganický, získává se tavením minerálů hornin (čedič, žula), je to ekologický materiál, který umožňuje uložit velké množství energie, což výrazně přispívá ke zlepšení životního prostředí. ROCKWOOL - výhody Zůstává stabilní po dlouhé roky. Vyrobeno z čedičové skály a vlny ROCKWOOL, je velmi odolný a jeho izolační vlastnosti jsou v čase konstantní.Je stabilní a nedeformuje se při provozu a to i v podmínkách proměnlivé teploty a vlhkosti. Navíc, vlna ROCKWOOL je odolná proti biologické korozi a chemických látkám. Udržuje trvalou tepelnou izolaci. Vlna udržuje v budově teplo v zimě, v létě chrání před sálavým teplem (nízký součinitel tepelné vodivosti (= 0,036 W/m2 * K) a odpovídající tloušťky aplikovaného výrobku je vysoký tepelný odpor R). Odolnost a stabilitu výrobků ROCKWOOL zajistí přilehlost do sebe,čímž brání vzniku tepelných mostů nebo štěrbin, kterými uniká teplo. Díky použití minerální vlny Rockwool se vyhneme nákladné instalaci klimatizace. Je nehořlavá a ohnivzdorná Minerální vlna je nehořlavá. Produkty Rockwool jsou rozděleny do nejvyšší třídy reakce na oheň A1 - nepálí, neprodukují kouř nebo hořící kapky. Kromě toho, minerální vlna je ohnivzdorná - odolná proti požáru a vysokým teplotám,díky tomu zajišťuje požární ochranu. Produkty ROCKWOOL zvýšují odolnost zaizolovaných konstrukcí. Má uklidňující účinky Minerální vlna působí jako vynikající izolace a snižuje hlučnost, účinně utlumuje vnitřní prostor. Je paropropustná Díky vláknité struktuře vlny ROCKWOOL propouští vodní páru. Jako výsledek jeho použití ve vnějších prostorech,je získání zdravého a příjemného mikroklimatu v místnostech. Odolná proti vlhkosti Vlna je těžce namočitelná ,respektive hydrofobní (voda teče po povrchu vlny a neproniká dovnitř), navíc neabsorbuje vlhkost ze vzduchu (vlhkost sorpční je zanedbatelná.

Kontakt

House Complete s.r.o.
Adresa sídla: Pražákova 1008/69, 639 00, Brno - Štýřice
Adresa provozovny: nám. T. G. Masaryka 2957/9A, 690 02 Břeclav
IČ: 09461141
Mobil: +420 739 014 143
E-mail: info@drevostavby-kvalitne.cz